برای انجام کاری نیاز به نصب vmware workstation پیدا کردم اما هرچه که سعی کردم موفق به نصب آن در اوبونتو نشدم (نمیدونم چرا بازیش گرفته بود و منم بدلیل کمبود وقت رفتم سمت مجازی ساز qemu)
برای اولین بار بود که این مجازی ساز و رابط کاربری kvm امتحان کردم اما تجربه خوبی بود و نسبت به محیط مجازی ساز vmware workstation بسیار سریع تر و روان تر اجرا شد.

kvm یک نرم افزار مجازی ساز متن باز و تقریبا جدید بوده که با قرارگیری در کنار هسته لینوکس به آن قابلیت مجازی ساز با تکنولوژی full virtualization میدهد و به عنوان یک ماژول هسته لینوکس زمان بارگذاری سیستم اجرا میشود. در این روش هر ماشین مجازی به عنوان یک فرآیند منظم در لینوکس محسوب میشود.
نصب KVM:
برای شروع توجه داشته باشید cpu شما سخت‌افزار مجازی‌ساز مانند Intel VT-x یا  AMD-V را پشتیبانی ‌کند.
از دستور زیر میتوانید این قابلیت را بررسی نمایید:

برای شروع ابتدا مخازن را اپدیت میکنیم  و kvm را نصب ینماییم

تنها کاربر Root و کاربرهای گروه libvirtd مجوز دسترسی به KVM برای اجرای دستورات مدیریت ماشین مجازی را دارند.

با اجرای دستور زیر می‌توانید یک کاربر خاص را به گروه libvirtd اضافه نمایید.

بعد از اجرای دستور بالا ابتدا باید Log out و مجدد Log in نمایید، سپس دستور زیر را اجرا نمایید،

چنانچه نتیجه‌ی دستور مانند تصویر بالا لیست خالی ماشین‌های مجازی بود، سیستم درست نصب شده و شما می‌توانید VMهای مورد نظر خود را ایجاد نمایید.
بعد از نصب KVM، برای ایجاد و مدیریت VM می‌توان از Virtual Machine Manager که در داشبورد وجود خواهد داشت، استفاده نمایید.
با کلیک بر روی نرم‌افزار Virtual Machine Manager امکان ساخت، تنظیم، تعیین سخت‌افزار و نصب سیستم‌عامل دلخواه VM را خواهید داشت.

موفق باشید